Inregistrare FAQ Cautare Membri Grupuri Autentificare
Raspunde la subiect
GURA SATULUI 
dan
Membru cu acte in regula

Data inscrierii: 19/Sep/2007
Raspunde cu citat (quote)
As dori sa facem din aceasta rubrica una de informare despre com. noastra .Scrie aici tot ce auzi si crezi ca trebuie sa stie si alti . Cine sa mutat cine a murit cine.......cine face bine cine face rau etc.Aceasta rubrica va fi verificata zilnic ca de altfel intreg forumul

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ghicitoare 
dan
Membru cu acte in regula

unde gasim cel mai mult noroi in PREJMER?

Re: ghicitoare 
byg_boy
Junior

Data inscrierii: 29/Noi/2007
dan a scris:
unde gasim cel mai mult noroi in PREJMER?

Pai asta e problema...Prejmerul e IN NOROI ...adica e noroi peste tot ......singura scapare e sa vina zapada mai repede sa il ascunda

dan
Membru cu acte in regula

RASPUNSUL CORECT ERA CENUSI + CARPATILOR Laughing VORBESTE LUMEA CA AU ADUS NOROIUL TOCMAI DIN SPANIA SI AU MAI DAT SI BANI P EL Twisted Evil

Ultima modificare efectuata de catre dan la Mar Dec 25, 2007 7:49 pm, modificat de 1 data in total

dan
Membru cu acte in regula

Doi tineri, ambii in varsta de 19 ani, din Prejmer, risca o condamnare cu inchisoarea de la 3 la 15 ani, dupa ce in urma cu cateva zile au fost prinsi in timp ce incercau sa vanda 13,5 kilograme de mercur. Tranzactia urma sa fie perfectata intr-o parcare din imediata apropiere a Garii CFR Brasov. Numai ca cel care se dadea drept cumparator a fost, de fapt, un investigator sub acoperire. La "tranzactie" au participat, din umbra, cativa ofiteri ai Brigazii de Combatere a Crimei Organizate si Antidrog. In momentul in care cei doi tineri au confirmat ca au marfa la ei, au si fost imobilizati si incatusati. Intr-o sacosa a fost descoperit mercurul. Substanta periculoasa se afla intr-un recipient special, folosit la exploatarile petroliere. Pentru cele 13,5 kilograme de metal lichid, cei doi prejmereni ar fi trebuit sa incaseze suma de 160.000 de lei. Desi in cauza s-au intreprins cercetari amanuntite, nu s-a putut stabili provenienta mercurului. Pentru a scapa de pedeapsa, cei doi au afirmat, la audieri, ca ar fi primit recipientul de la un amic care se ocupa cu colectarea fierului vechi si care le-ar fi promis o parte din bani, daca reuseau sa gaseasca un cumparator. Tentativa lor de a-i pune pe anchetatori pe o pista falsa a fost demontata repede, si asta pentru ca din actiunea de filaj a celor doi a reiesit ca au venit cu mercurul de la locuinta unuia dintre inculpati. In prezent, cei doi prejmereni sunt cercetati in stare de libertate, dosarul lor fiind instrumentat de un procuror al Parchetului de pe langa Tribunalul Brasov.

pacat 
byg_boy
Junior

Data inscrierii: 29/Noi/2007
Pacat.... Unul dintre ei avea un viitor destul de bun ca lautar(saxofonist) eu totusi cred ca cei 2 au fost niste pioni.. Oricum mare pacat ..se pare ca ne afundam si noi, romanii din ce in ce mai tare in lumea drogurilor desi.. sincer , numai asta ne lipsea noua

dan
Membru cu acte in regula

mercurul este un metal lichid care se foloseste printre altele la fabricarea bombelor cu ceas de aceia este trecut printre substantele interzise si este foarte cautat de teroristi.Acesti tineri risca ani grei de inchisoare tocmai pnt ca vor fi incadrati la actiuni teroriste.

Viktor
Nou venit

Data inscrierii: 21/Dec/2007
din cate am auzit eu doar 1 o sa plateaka k celalant nu avea antecedente..... ramane la decizia curtii

Viktor
Nou venit

Data inscrierii: 21/Dec/2007
si o sa scape k o mega amenda...

dan
Membru cu acte in regula

Se intelege de la sine ca cine afla primul ceva despre acest caz va scrie aici Daca gaseste careva articole in ziare despre Prejmer este rugat respectos sa le posteze la aceasta rubrica unde au acces toti.Va multumesc.

DATINI LA PREJMER 
Vizitator

Eu stiu cateva mai deosebite din ceam vazut eu. Cel mai deosebit in opinia mea zoritul si cel mai spectaculos o trupa formata din tineri necasatoriti se imparte in 3 -4 cete care colinda toata comuna la cei care ii primeste le da invitatii pentru balul ce se tine a doua zi de craciun. Zoritul se tine in prima zi de craciun.A doua datina care mie cel putin imi place e aprinderea focului pe strada la trecerea dintre ani,aici se intanlesc vecini isi ureaza la multi ani si ciocnesc o cupa cu sampanie apoi la intrarea in curte intra primul cel mai viguros si neaparat fecior ori barbat .Pe strada se arunca artificii si se fac fel de fel de glume .

Re: GURA SATULUI 
Vizitator

dan a scris:
As dori sa facem din aceasta rubrica una de informare despre com. noastra .Scrie aici tot ce auzi si crezi ca trebuie sa stie si alti . Cine sa mutat cine a murit cine.......cine face bine cine face rau etc.Aceasta rubrica va fi verificata zilnic ca de altfel intreg forumul
ba vorbeste lumea ca la prejmer vrea sa se faca clatite cica e un festival.haideti sa va dau o reteta de clatite
Ingrediente
2 cãni lapte
1 canã fãinã
3 ouã
esenþã de rom (dupã gust)
zahãr vanilat
unt (pentru uns tigaia)

Mod de preparare
Se amestecã toate ingredientele cu mixerul sau cu o lingurã de lemn. Se unge tigaia cu unt ,se ia din compoziþie cât încape într-un polonic ºi se pune în tigaie. Dupã ce se rumenesc colþurile, se întoarce pe cealalta parte. Aºa se procedeazã pâna se terminã compoziþia. Se servesc cu: gem, ciocolatã, etc. daca le aruncati in sus si le prindeti in tigaie intoarse va puteti insura daca nu la armata cu voi.pofta buna.

GURA SATULUI 
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Ora este GMT  
Pagina 1 din 1  

Raspunde la subiect