Inregistrare FAQ Cautare Membri Grupuri Autentificare
Raspunde la subiect
bancuri 
-=[Ilu$1oN]=-
Junior

Data inscrierii: 30/Sep/2007
Raspunde cu citat (quote)
aici se vor posta bancuri:D

poon io primul banc:D

Un doctor cu strabism convergent se ciocneste pe holul spitalului cu un doctor cu strabism divergent:-Primul ii spune:
- De ce nu te uiti pe unde mergi?
Celalalt ii raspunde:
-Dar tu de ce nu mergi pe unde te uiti?

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Danyelu
Junior

Un apel telefonic in cabinetul unui medic veterinar:
- Domnule doctor, in cateva momente trebuie sa ajunga la dvs soacra mea cu o catelusa foarte batrana. Va rog sa-i faceti o injectie cu o otrava puternica, sa nu se chinuie!
- Nici o problema! Dar catelusa stie drumul catre casa?

Danyelu
Junior

Merge Ion cu bicicleta sa treaca granita in Republica Moldova. Pe spate are doi saci mari. Il opreste vamesul si-i spune:
- Ia stai, ba! ce ai in saci?
- Nisip, bre.
- Mai vedem noi.

Si vamesul ii taie sacii, si, ce sa vezi, nisip. Totusi il tine pe Ion peste noapte si trimite nisipul la laborator. Rezultatul: nimic altceva decat nisip. Ion este lasat liber si i se dau alti saci noi cu nisip.

Peste doua zile Ion se intoarce pe bicicleta cu alti doi saci pe spate. Vamesul iar il opreste, cauta in saci, si ce gaseste? Nisip.

Povestea se repeta pana cand, intr-o zi, vamesul se intalneste cu Ion intr-o carciuma din Iasi si il intreaba:
- Bre, io stiu ca tu faci contrabanda cu ceva, da nu stiu cu ce, si nu mai pot sa dorm noaptea ca tot la asta ma gandesc. Ia, zi, ca nu spun la nimeni, cu ce faci ma contrabanda?

Ion, dupa ce mai bea putin din tuica, spune sec:
- Cu biciclete.

Claudiu
Sef de trib

Data inscrierii: 19/Sep/2007
Bula mergea plangand pe strada. Un trecator il intreaba:
- De ce plangi, Bula?
- M-a batut tata.
- Si acum unde te duci asa hotarat?
- La Dinamo, ca am auzit ca aia nu bat pe nimeni.

Very Happy

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

Danyelu
Junior

Din cauza ca nu avea berbec pentru oile lui Badea Gheorge merge la doctorul satului si il intreaba ce sa faca. Doctorul ii spune ca poate sa ia el locul berbecului si daca se reuseste atunci a doua zi oile or sa stea la umbra, iar daca nu, la soare.
Merge Gheorge al nostru acasa, urca toate oile in tractor si merge cu ele la padure sa le f***.
Le trage la toate cate un numar si le aduce acasa. Peste doua zile cand se trezeste o cheama pe Maria:
-Marie, unde stau oile, la soare sau la umbra?
-La soare.
Le urca Gheorge iar in remorca si merge la padure. La fiecare cate 3 numere si acasa cu ele. Dupa 4 zile si 4 nopti de somn se trezeste si intreaba unde sunt oile. Maria se uita si le vede tot la soare. Gheorghe le urca iar in remorca si le duce la padure unde in doua zile le trage la fiecare 7 numere. Ajunge acasa si dupa 5 zile de somn o intreba pe Maria:
-Marie, unde is oile?
-Ma Gheorge, nici la soare nici la umbra, ca toate is in remorca numai una e la volan si claxoneaza !

Danyelu
Junior

Un om mai maruntel sta trist intr-o crasma, cu o bere in fata. Intra un barbat zdravan. Il bate pe cel micut pe umar si-i bea berea. Micutul incepe sa planga... Fericit, zdrahonul striga la el, privindu-l cu mila:
- Hei, ce te smiorcai asa... pentru o bere?
- Ei, nu numai pentru asta. Uite... azi-dimineata m-a parasit nevasta, mi-a golit contul la banca... mi-a lasat casa goala! Pe urma m-au si concediat! Nu am mai vrut sa traiesc...m-am asezat pe sina de cale ferata si trenul trece pe langa mine! Am vrut sa ma spanzur si s-a rupt franghia! Am vrut sa ma impusc dar s-a blocat revolverul! Si acum, imi cumpar o bere din ultimii bani, torn otrava in ea... si vii tu si mi-o bei !...

Danyelu
Junior

Profesoara a vorbit mult despre scopul vietii si rolul omului in societate. Apoi intreaba :
: - Copii, ce ati dori sa auziti in timpul inmormantarii voastre?
Vasile: - As dori ca oamenii sa spuna ca am fost un medic extraordinar, ca am salvat viata multor oameni...
Maria: - Dar eu as dori ca toti sa spuna ca am fost o sotie buna, o mama si o bunica, sa ma iubeasca toti.
- Dar tu, Ioane, ce ai dori sa auzi?
- "Priviti! Se misca, se misca!!!"

Danyelu
Junior

Pe o banca, in parc, doi indragostiti se imbratiseaza.
La un moment dat, langa ei se aseaza un domn, care o fixeaza cu privirea pe femeie. In cele din urma, partenerul ei nu mai suporta si izbucneste:
- N-am mai pomenit atata obraznicie !
- Regret, nu vreau sa va deranjez, dar trebuie sa-i cer nevestei cheia de la casa!

Danyelu
Junior

Intr-un autobuz, care este ultra aglomerat, urca doi studenti, unul pe usa din fata, celalalt pe usa din spate. Cel din fata striga catre cel din spate:
- Costele, unde are ma femeia parul cret?
In spate sunt doua doamne grase si simandicoase, care se foiesc nelinistite, vadit deranjate de ce ar putea raspunde Costel. In picioare langa doamne - un politist.
- Sub brat - raspunde Costel.
- Si unde mai au, mai, par cret? Doamnele se foiesc din nou.
- In cap.
- Si inca unde, ma?
Una din doamne:
- Domnule politist, va rog luati atitudine, e impardonabil!
Politistul raspunde plin de el:
- Lasati, doamna, numai sa pronunte el cuvantul "p***a", ca-i f*t una cu p**anu' peste c***e, de-l ustura si-n c*r vreo doua zile!

Danyelu
Junior

Vine limuzina sa-l ia pe Papa de la aeroport. Soferu ia bagajele, le baga in portbagaj (si nu erau chiar putine). Papa astepta si nu se urca.
Soferul: - Sfintia Ta, va rog sa poftiti.
Papa: - Stii fiule, pe mine nu ma lasa niciodata nimeni sa conduc masina... Lasa-ma tu de data asta, te rog.
- Sfintia ta, e imposibil. Mi-as pierde slujba.
- Te rog, si sa stii ca sunt extrem de generos...
Soferul pana la urma cedeaza.

Papa la volan. Talpa. 120 Km la ora.
Soferul: -Sfintia Ta, va rog, putin mai usor, ne prinde politia !
Papa, nimic, baga tare.
160 Km/h.
In spate, masina politiei, ding dong, ding dong.

Papa opreste si lasa geamul in jos. Vine politaiul, saluta, gura cascata... Se intoarce la masina de politie. Ia statia.
- Sunt 1435. Da-mi-l pe sefu...
- Care-i treaba, ba?
- Sefu, nu stiu ce sa fac. Am prins pe cineva cu 160 la ora.
- Arde-l.
- Nu cred ca pot, e tare.
- Cine e ba, primaru?
- Nuu, mai important.
- Un guvernator, senator ceva?
- Sefu, e mai tare!
- Da' cine-i, ba, nu ma fierbe !!
- Cred ca-i Dumnezeu, sefu', ca Papa-i conduce masina !!!

Danyelu
Junior

Un poliþai opreºte o Dacie ºi îl da jos pe ºofer:
- Bunã ziua! Plutonier major X-ulescu. Vã felicit! Sunteþi singurul conducator auto pe care l-am gãsit purtând centura de siguranþã! Ca sã încurajãm ºi noi cumva obiceiul acesta atât de bun totuºi, Ministerul de Interne vã oferã un premiu de 50 milioane lei. Dar, auziþi, ca de la om la om, ce faceþi cu banii?
- Pai... cred ca am sã fac ºi eu ºcoala de ºoferi...
Mama ºoferului:
- Dom' poliþai! Nu-l luaþi în seamã, e beat mort, vorbeºte prostii!
Tatãl ºoferului, de pe bancheta din spate:
- Bãi nenorocitule, ne faci numai probleme, þi-am spus de atâtea ori sã nu mai furi maºini care bat la ochi!
Fratele soferului, ieºind tiptil din portbagaj:
- Bãi, care-i treaba, am trecut graniþa? Laughing Laughing Laughing

Danyelu
Junior

Scufita Rosie, de frica sa nu se intalneasca cu lupul cel rau prin padure, hotareste sa faca autostopul. Opreste o masina si din vorba in vorba afla ca soferul era DJ la un post de radio local. -Stii, azi e ziua bunicutii si tare s-ar bucura daca i-as face o dedicatie. -Stii, nu este chiar asa de simplu. Te rog , fac orice. - OK, spuse acesta desfacandu-se la slit.- Cum, asa, in masina? - Dar ce are? - OK, si aplecandu-se spune: "DEDICATIE SPECIALA DE LA SCUFITA ROSIE PENTRU BUNICUTA...

Danyelu
Junior

Plecasem din Constanta spre Bucuresti. M-am oprit la benzinarie sa folosesc toaleta. Prima cabina era ocupata, asa ca am intrat in a doua. Abia m-am asezat, cand aud din cabina cealalta:
-Salut, ce faci? Nu fac parte dintre aceia care intra in discutii intr-un WC, dar acum am raspuns:
-Destul de bine! La care tipul intreaba:
-Incotro mergi? Ce intrebare! Discutia incepea sa fie bizara, asa ca am raspuns scurt:
-Bucuresti! La care vecinul, mai nervos, spune:
-Auzi, fii atent! Te sun mai tarziu, ca am un tampit in cabina alaturata care-mi raspunde la toate intrebarile. Pa!.........tare hmm?! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Danyelu
Junior

Mergea Bula pe plaja si vede un tip inconjurat de o multime de puicute. Intrgat, ii cere tipului un sfat ,cum sa faca sa fie si el bagat in seama in acelasi mod.- E simplu, iei un cartof si il bagi in slip. A doua zi, apare Bula pe plaja foarte mandru de noua achizitie, dar observa ca e privit cam naspa. Nervos, Bula il cauta pe tipul care ii daduse sfatul cu cartoful. - Ba, dar prost esti! Ti-am spus sa ti-l pui in fata, nu in spate!!

Danyelu
Junior

Un lepros si un drogat la puscarie in aceeasi celula. La un moment dat leprosului ii cade o mana, o ia si o arunca pe geam. Drogatul priveste mirat, nu zice nimic. Dupa cateva minute leprosului ii cade un picior, il ia si-l arunca pe geam. drogatul priveste mirat si nu zice nimic. Dupa alte cateva minute leprosului ii cade si celalalt picior pe care bineinteles il arunca pe geam la care drogatul exclama:
- Te doare in p***, in jumatate de ora esti afara.

bancuri 
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Ora este GMT  
Pagina 1 din 2  

Raspunde la subiect